Peter O'Donnell | Writer - Screenplay |
John Cox | Sound Department |
Peter Dukelow | Sound Department |
Claude Watson | Assistant Director |
Norman Hargood | Camera and Electrical Department |
Douglas Milsome | Camera and Electrical Department |
Mike Le Mare | Editorial Department |
John Dankworth | Music by |
John Dankworth | Music Department |
Evan Jones | Writer - Screenplay |
Harold Pinter | Writer - Screenplay |
Stanley Dubens | Producer - Associate |
Stanley Dubens | Writer - Story |
Michael Birkett | Producer - Associate |
Joseph Janni | Producer |
Norman Priggen | Producer - Associate |
Jack Hildyard | Cinematographer |
Davis Boulton | Cinematographer |
Davis Boulton | Camera and Electrical Department |
Reginald Beck | Film Editor |
Miriam Brickman | Casting |
Richard Macdonald | Production Designer |
Jack Shampan | Art Director |
Beatrice Dawson | Costume Design |
Marissa Martelli | Makeup Department |
Marissa Martelli | Costume and Wardrobe Department |
Neville Smallwood | Makeup Department |
Pearl Tipaldi | Makeup Department |
Jill Carpenter | Makeup Department |
Stephanie Kaye | Makeup Department |
Mara Blasetti | Production Manager |
Ed Harper | Production Manager |
Gavrik Losey | Assistant Director |
Stuart Black | Second Unit |
Adrian Hughes | Second Unit |
Bill Brodie | Art Department |
Roger Cain | Art Department |
Norman Dorme | Art Department |
George Lack | Art Department |
Gilbert Wood | Art Department |
Buster Ambler | Sound Department |
Gordon Daniel | Sound Department |
John Aldred | Sound Department |
David Allen | Sound Department |
Ernest Webb | Sound Department |
Les Bowie | Special Effects |
Gillian Aldam | Stunts |
Gerry Fisher | Camera and Electrical Department |
Wally Fairweather | Camera and Electrical Department |
Michael Walter | Camera and Electrical Department |
Evelyn Gibbs | Costume and Wardrobe Department |
Douglas Hayward | Costume and Wardrobe Department |
Alan Bell | Editorial Department |
Malcolm Craddock | Editorial Department |
Peter Dansie | Editorial Department |
Jim Roddan | Editorial Department |
Mike Round | Editorial Department |
David Lindup | Music Department |
Ann Skinner | Script and Continuity Department |
Carlo Lastricati | Other |
Barbara Allen | Other |
Graham Fowler | Other |
John Goldstone | Other |
Catherine O'Brien | Other |